Policia kroate më thanë: Të lumtë se me të vërtetë qenke i sëmurë!
July 25, 2017
0 comments
Share

Policia kroate më thanë: Të lumtë se me të vërtetë qenke i sëmurë!

Xhudisti kampion për veteranë, Anton Cena, ndryshe është trajner i klubit “Polici” nga Prishtina, befason me një shkrim se çfarë i kishte ndodhur në Split të Kroacisë. Ai ka marrë një kompliment interesant nga policia kroate. “Pas vrapimit të 317 shkallëve, jam ulur pak me pushu, thash me vete, duhet me e kursyer veten për dekadën e dytë.

Se edhe 50 vite të tjera nuk janë pak me këtë ritëm. Atypari ishin policia kroate të cilët më pyetën se me cilin sport merresh? Unë ju thash: Me xhudo dhe i tregova që jemi kolegë. Ata më thanë: Të lumtë se me të vërtetë qenke i sëmur!!! Këtë postim po e hedhi vetëm për Gjakoven se pa Gjakovë nuk ka Kosovë! Edhe dy ditë përgatitje në këtë klimë mesdhetare!”, shkruan Cena.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *