“Po u rikthye në ring, do të pësojë një tjetër humbje me KO”
January 14, 2019
0 comments
Share

“Po u rikthye në ring, do të pësojë një tjetër humbje me KO”

Boksieri britanik Dillian Whyte ka reaguar pas zërave të ditëve të fundit së ai do të jetë rivali i ardhshëm i një legjende të boksit, ukrainasit Wladimir Klitschko. Ky i fundit mund të rikthehet në ring në prill të këtij viti, pas dy vitesh mungesë.

Jam gati të dueloj me Klitschko dhe ta mund me KO nëse ai vendos të rikthehet në ring dhe të duelojë me mua. Ai është një kampion i madh, por unë mendoj se tani është koha ime. Unë e di se si ta mund atë. Është njësoj si të hyj në shtëpinë e tij dhe t’i shqyej lavamanin”, tha Whyte.

30-vjeçari Dillian Whyte, 25 fitore e 1 humbje në karrierën e tij, vjen nga fitorja në duelin me Dereck Chisora, në dhjetor të këtij viti. Britaniku konsiderohet si kandidati kryesor për të dueluar ndaj patriotit të tij Anthony Joshua, kampionin e botës në peshën e rëndë.

Por duket se në skenë po rikthehet një ikonë e sportit të boksit, Wladimir Klitschko, tashmë 42 vjeç, 64 fitore  5 humbje në karrierën e tij. Por ukrainasi i ka humbur dy duelet e fundit, ndaj Fury e Joshua. Pasioni për sportin duket se po e detyron të ngjitet sërish në ring ikonën e dorezave.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *