Po na shkon Aziz Salihu në Amerikë
September 28, 2017
0 comments
Share

Po na shkon Aziz Salihu në Amerikë

Ish boksieri i mirënjohur, Aziz Salihu, fitues i medaljes së bronztë olimpike në vitin 1984 në Los Anxhelos të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përgatitë valixhet për rrugëtimin e gjatë pikërisht për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ai konfirmoi për gazetën kombëtare “Bota sot” se ka rezervuar biletën për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe sipas tij, do të vizitojë edhe vendin ku kishte fituar medaljen olimpike. Merret vesh se ai do të qëndrojë së paku një muaj në SHBA, ku pritet të takohet me shumë personalitete sportive dhe shpreson edhe me Mike Tyson, ish boksierin me famë botërore.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *