Perlë e re po lind, Besir Alili në gjysëmfinalen e Kampionatit Europian
May 14, 2018
0 comments
Share

Perlë e re po lind, Besir Alili në gjysëmfinalen e Kampionatit Europian

Ne Kampionatin Europian per kadet qe nisi sot ne Shkup, klubi dhe mundja jone ne pergjithsi, u gezua me nje rezultat te shkelqyeshem. Ne kategorine deri me 45 kg, Alili arriti te kaloj dy pengesa, per tu plasuar mes kater me te mireve, pasi fillimisht mundi mundësin nga Bosnja dhe Hercegovina, Kenan Kustovic, e me pas edhe ate nga Moldavia, Marcu Vasile. Tani, duelin në gjysmëfinale do ta zhvillojë përballë reprezentuesit nga Bjellorusia, Mazok, duke nisur nga ora 18:00.

Ju ftojme te gjitheve, te vini ne numer sa me te madh ne palestren sportive Kale nga ora 18:00, per te dhene perkrahje per Besirin, ne rrugetimin e tij deri te plasmani historik ne finalen e madhe.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *