Përfundojnë përgatitjet e mundësve në Mavrovë
July 13, 2020
0 comments
Share

Përfundojnë përgatitjet e mundësve në Mavrovë

Reprezentacioni i Maqedonisë së veriut,  i udhëhequr nga trajneri Lulzim Vrenezi dhe ndihmësi i tij Davor Tasev, kanë përfunduar me përgatitjet për Kampionatin Evropian (KE) në Shkup këtë vit (19-25 tetor).

“Ne kemi përfunduar me sukses përgatitjet, të cilat për shkak të zgjedhjeve zgjatën tre ditë dhe u organizuan nga Federata e mundjes.  Për shkak të kushteve, përgatitjet bazike u ndanë ne ato fizike dhe ecje në natyrore, natyrisht duke mbajtur maska ​​mbrojtëse. Të gjithë mundësit janë të shëndetshëm, dhe ata vetëm ankohen se nuk kanë pasur stërvitje në dyshek, gjë që është shumë e rëndësishme për përgatitje të tilla, si dhe përdorimi i pishinës së hotelit, por kushtet për shkak të koronavirusit nuk e lejuan atë”, tha trajneri Vrenezi.

Bordi Ekzekutiv (EB) i Mundjes së Bashkuar Botërore (UVV) vendosi që Shkupi të organizoj Kampionatin Evropian për Junior në 30 qershor të këtij viti, por për shkak të pandemisë koronavirus, ajo u shty. “Shpresoj që Kampionati i ri i Evropës kësaj here do të mbahet në datën e caktuar në Shkup. Ne jemi në kohën e duhur për këtë EP, e cila u shty. Në atë drejtim, në fillim të gushtit në Shtip duhet të zhvillojmë fazën e dytë të përgatitjeve junior – thotë Vrenezi.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *