Pavarsia e Kosovës me një spektakël të madh boksi
February 12, 2018
0 comments
Share

Pavarsia e Kosovës me një spektakël të madh boksi

Për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, në Glattbrug afër Zurichut, do të organizohet mbrëmja “Boxing Night Ziruch”, me protagonistët kryesorë Labinot Xhoxhaj dhe Ramadan Hiseni. Eventi i organizuar në Glathoff Villa Miami pritet me interesim të madh, derisa do të ketë edhe 14 duele të boksit amator.

Spektakli zhvillohet me 17 Shkurt 2018, nga ora 16:30, kurse në mbrëmje do të jenë luftërat kryesore 91kg Labinot Xhoxhaj vs Joszef Darmos (Hungari) dhe 74kg Ramadan Hiseni vs Robakidze Nodari (Gjeogji).

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *