Pasi e nokautoi, Volkan flet dhe tregon respekt për Ilir Latifin
August 12, 2019
0 comments
Share

Pasi e nokautoi, Volkan flet dhe tregon respekt për Ilir Latifin

Volkan Oezdemir ka arritur të triumfojë në duelin ndaj Ilir Latifit.

Ndeshja e kategorisë së lehtë në MMA i takoi turkut me pasaportë suedeze, pasi në raundin e dytë e nokautoi shqiptarin nga Kosova, Ilir Latifi.

Volkan ishte në formë të jashtëzakonshme pasi dominoi ndaj Latifit nga fillimi deri në nokautim.

Por pas përfundimit të meçit, Volkan ka treguar gjithë respektin e tij për shqiptarin Latifi.

 

“I gjithë respekti im shkon për Ilir Latifin. E gjitha sonte ishte vetëm biznes. E bëra punën time, fitorja tani është këtu, vazhdojmë tek tjetra”, ka shkruar Volkan në profilin e tij në Instagram.

Kujtojmë që Ozdemir dhe Latifi janë miq shumë të mirë dhe këtë luftë nuk e dëshiruan asnjëri, por puna është punë dhe është dashur të ndeshen mes vete.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *