Pas humbjes së Krasniqit, reagon Berat Nimani
April 23, 2017
0 comments
Share

Pas humbjes së Krasniqit, reagon Berat Nimani

 

Pas humbjes së Haxhi Krasniqit ndaj Abraham, ka reaguar promotori i mirënjohur i boksit, Berat Nimani nëpërmjet faqes së facebokut. Në vijim ua përcjellim origjinal shkrimin e tij.

 

Boksi Sport Fisnik dhe Burror.

1.Ne Boks njeri duhet te ket Trimni.

  1. Ne Boks Njeri duhet te ket Strategie.
  2. Ne Boks Njeri duhet te ket Fuqi.
  3. Ne Boks nuk vlejn Fjalt.
  4. Ne Boks Njeri duhet te ket Diciplin dhe Kundicion.

Nje Bokser qe nuk i ka keto te gjitha Tipare kurr nuk mundet te jet nje Kampion i Vertet.

 

Ne Shqiptaret deri me Sot kemi vetëm Kampion te Mediav dhe Shows se Kampion te Vërtet jo pse krejt Energjinë e humbum duke investu ne Njerz qe kanë Rreh krejt Shoferat e Autobusav te Sllovakisë dhe Çokis pa pasur as një Dite provoj ne Ringjet e Boksit Amator apo Olimpik.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *