Parker refuzon ndihmën e Tyson Fury para duelit me Joshua
February 13, 2018
0 comments
Share

Parker refuzon ndihmën e Tyson Fury para duelit me Joshua

Boksieri Tyson Fury nuk do të jetë partner ringu i kampionit të botës në peshat e rënda Joseph Parker, në përgatitjet që ky i fundit do të bëjë me Anthony Joshua me 31 mars. Trajneri i boksierit neo-zelandez, Kevin Barry, deklaroi në një intervistë për “Ring Magazione” se Fury i është vet-ofruar Parker që ta ndihmojë gjatë kohës që do të përgatitet për duelin që do të zhvillohet në Kardif, ku do të unifikohen titujt kampionë bote.

Joshua ne dyshim per gjendjen fizike te rivalit nga Zelanda e Re

Tyson ka kërkuar të na ndihmojë në dy javët e fundit të përgatitjes në Britani, pasi ne të kemi ardhur këtu. Por ne nuk kemi ndërmend të rrezikojmë me një boksier që është mbi peshë, dy javë para duelit. Tyson është një mik i mirë i ekipit tonë dhe ne e vlerësojmë këtë gjest dhe mbështetjen e tij, por kjo nuk na përshtatet”, tha Barry, duke shtuar se Parker do të vijojë përgatitjet me stafin aktual.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *