Parker e ka taktikën për Joshuan
January 30, 2018
0 comments
Share

Parker e ka taktikën për Joshuan

Boksieri Jozeph Parker (24 fitore e asnjë humbje si profesionist), përgatitet për duelin e 31 marsit ndaj Anthony Joshua, ku do të mbrojë titullin kampion bote të peshës së rëndë (kategoria WBO), një përballje ku do të bëhet unifikimi i titujve kampionë (Joshua mban titujt e kategorive IBF dhe WBA). Neo-zelandezi ka deklaruar se nuk ka nevojë të stërvitet me ish-kampionin e botës Tyson Fury, që ofroi ndihëmn e tij.

“Dua të zhvilloj një duel që të jetë i shpejtë. Do të përdor të gjithë aftësitë e mia për të mundur Joshua, do të jem i shpejtë në ring, do të lëviz dhe do të përdor çdo kënd të mundshëm për ta grushtuar rivalin britanik. Kjo do të jetë taktike ime ndaj Joshua”, u shpreh Parker, që shprehet se ka gjetur edhe boksierin me të cilin do të stërvitet, që I përshtatet karakteristikave të rivalit. Dueli Joshua-Parker do të zhvillohet në Cardiff.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *