Pamjet e mahnitshme që tregojnë përballjen e parë reale dhe të vetme të Bruce Lee
June 22, 2020
0 comments
Share

Pamjet e mahnitshme që tregojnë përballjen e parë reale dhe të vetme të Bruce Lee

Nuk mund të mendosh për artet marciale pa ju shkuar mendje te legjenda Bruce Lee. Ai ishte artisti më i famshëm i arteve marciale, yll filmi dhe një ikonë e kulturës, që me lëvizjet e tij kishte inspiruar miliona persona nëpër botë.

Ai madje kishte krijuar shkollën e tij të arteve marciale të quajtur Jeet Kune Do (Mënyra e grushtit përshkues).

Ju keni parë shumë filma të Lee me dhjetëra herë, mirëpo rrallë që keni hasur në pamje reale ku shihet duke luftuar në të vërtetë.

Legjenda e arteve marciale kishte bërë sparring me studentët e tij kohë pas kohe, mirëpo vetëm një luftim i tij në MMA ishte incizuar, e që është publikuar në kanalin e Youtube: Bruce Lee Central.

Aty sqarohet se kjo është e vetmja luftë e vërtetë e Bruce Lee në MMA. Ishte një përballje me Ted Wong, njëri nga studentët e tij më të mirë.

Nuk është ende e qartë se ku është xhiruar filmi, por besohet se vendndodhja është në Kaliforni, aty ku Lee kishte themeluar shkollën e tij.

Në pamjet e publikuara, shihet se si Wong tenton t’i afrohet Lees, por legjenda nuk e lë atë të afrohet me pozicionin e tij që i lejonte të krijonte një shpejtësi të jashtëzakonshme.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *