Pajaziti: Edhe unë dua të kontribuoj për humanizëm në ICF Ferizaj  
December 27, 2017
0 comments
Share

Pajaziti: Edhe unë dua të kontribuoj për humanizëm në ICF Ferizaj  

Mega evinimentit humanitaro – sportiv që do të zhvillohet të premtën në Ferizaj iu bashkangjit edhe një boksier me kualitete të larta, bëhet fjalë për Feriz Pajaziti i cili është edhe anëtar i reprezentacionit austriak. Ai është paraqitur vullnetarisht vetëm e vetëm për të kontribuar edhe ai sado pak në një event të tillë.

“Dua edhe unë që të kontribuoj për popullin tim andaj edhe me dëshirë po i bashkëngjitëm iniciativës së organizatorit Mustaf Kicaj dhe promotorit Avdyl Salihu. Mendoj se do jetë një mbrëmje e madhe, andaj edhe ftoj të gjithë që e donë sportet luftarake të jenë present por edhe ata që kanë zemër humane që të vijnë dhe të kontribuojnë”, deklaro për ArenaRing, Pajaziti, I cili me prejardhje është nga Prizreni. Cekim se janë parapa mbi 25 ndeshje ne K1, Boks dhe MMA. Hapja e dyerve ne ora 17:00 tek palestra e sporteve Bill Klinton ne Ferizaj.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *