Pacquiao: Horn është një boksier i fortë
June 20, 2017
0 comments
Share

Pacquiao: Horn është një boksier i fortë

Boksieri filipinas Manny Pacquiao, kampioni i botës në peshën velter në kategorinë WBO, është gati për sfidën e madhe përkatësisht me 2 korrik. Ai do të rikthehet në ring për të mbrojtur titullin e kampionit, ku do të boksoj me australianin Jeff Horn. Pacquiao po kryen seancat e fundit stërvitore, kryesisht në palestër, për të qenë gati fizikisht për këtë përballje.

“Jam gati për 2 korrikun. Është një rival i fortë dhe shumë agresiv. Është një boksier i fortë”, ka thënë Pacquiao. “Shpejtësia në lëvizje do të jetë vendimtare në këtë përballje”, theksoi Pacquiao.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *