Ortizi e nokauton për 45 sekonda amerikanin Flores
November 9, 2020
0 comments
Share

Ortizi e nokauton për 45 sekonda amerikanin Flores

Boksieri kuban i peshës së rëndë, Luis Ortiz, e ka arritur një fitore të shpejt mbrëmë në Los Angeles. Ortizit iu deshën vetëm 45 sekonda për ta mposhtur me nokaut amerikanin Alexander Flores.

Ish-sfiduesi i titullit të botës e goditi Floresin në trup dhe Flores nuk ishte në gjendje ta vazhdonte meçin. Për Ortizin 41-vjeçar është fitorja e 32-të në karrierë (27 KO), karshi dy humbjeve. Të dy humbjet i ka nga Deontay Wilderi në përballjet për titull bote.

Floresi ka pësuar humbjen e tretë në karrierë karshi 18 fitoreve e një barazimi.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *