Olsi Mesutaj përgatitet për ndeshjen në Athinë
October 2, 2017
0 comments
Share

Olsi Mesutaj përgatitet për ndeshjen në Athinë

Më 29 nëntor në kryeqytetin grek, Athinë do të zhvillohet një eveniment shumë i madh “Champions Nigt” ku ndër luftëtarët do të jetë edhe kikboksieri shqiptar Olsi Mesutaj. Ai për portalin e specializuar për sporte luftarake “ArenaRing” thotë se po përgatitet maksimalisht për të dal fitues.

“Jam duke u përgatit me një intenzitet të shtuar dhe ushtrimet i bën nën kontrollin e trajnerëve Kosta Sasaridi dhe Themi Sasaridi të cilët po më ndihmojnë shumë. Po ndihem mirë dhe besoj se do arrij të triumfoj“, tha Mesutaj, i cili ende nuk e din se me kë do ndeshet, por sipas tij në ditët në vijim do e kuptoj. Ndryshe, ai me këtë sport merret që 5 vite dhe ka 20 ndeshje profesionale, ndërkohe që ka qen edhe dy herë pjesëmarrës në kampionatet botërore.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *