Oferta marramendëse që ka marrë Khabib për revanshin me McGregor
December 24, 2018
0 comments
Share

Oferta marramendëse që ka marrë Khabib për revanshin me McGregor

Një ofertë marramendëse ka ardhur në drejtim të Khabib Nurmagomedov për të zhvilluar një ndeshje tjetër me Conor McGregor, sipas babait të luftëtarit rus.

Ndeshja e shumëpritur mes dyshes është zhviluar në tetor dhe Nurmagomedov ka mposhtur McGregor në raundin e katërt me sumbission.

Gjithsesi, ndeshja më e shikuar e UFC do të mbahet mend për sherrin që ndodhi pas ndeshjes.

“Ata kanë ofruar 15 milionë $ për revanshin me McGregor,” shprehet babai i Khabib për Sport 24.

“Por ne duam 30 milionë! Ka luftëtarë të tjerë në radhë që meritojnë të ndeshen me Khabib. Duhet t’i respektojmë si luftëtarë.

“Mendoj se Ferguson e meriton më tepër se Conor. Khabib i kanë mbetur edhe katër ndeshje, pastaj do të dalë në pension.”

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *