Nurmagomedov vs kundër Ferguson në New York
October 14, 2019
0 comments
Share

Nurmagomedov vs kundër Ferguson në New York

UFC raportohet se po punon për një meç të madh mes Khabib Nurmagomedov dhe Tony Ferguson për New Jork.

Sipas Ariel Helwani të ESPN, Nurmagomedov është i vendosur të mbrojë titullin e tij në peshat e lehta të UFC-së kundër Ferguson në muajin mars ose prill.

Nurmagomedov, 31 vjeç, së fundmi mbrojti rripin e tij kundër Dustin Poirier në UFC 242 muajin e kaluar. Ai mposhti sfiduesin amerikan në raundin e tretë për të regjistruar fitoren e tij të 28-të profesionale në MMA.

Ai shprehu dëshirën e tij për të luftuar në Rusi, duke synuar Stadiumin Luzhniki në Moskë. Por, duket se UFC ka plane të tjera.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *