Nunes parashikon betejë ndaj Holm: Kjo sfidë do të shkojë deri në fund
December 13, 2017
0 comments
Share

Nunes parashikon betejë ndaj Holm: Kjo sfidë do të shkojë deri në fund

Më 30 dhjetor, Amanda Nunes do të mbrojë titullin kampion bote në peshën “pupël” në një duel ndaj Holly Holm, sfida kryesore e eventit të UFC-219, që zhvillohet në Las Vegas. Braziliania Nunes, kampione e botës, e di shumë mirë që përballë saj do të jetë një sportiste e fortë dhe me përvojë në artet marciale mikse.

Ja ballafaqimi i pare “face to face” mes dy sportisteve

Holly ka shumë përvojë në boks, ka mbi 300 raunde të zhvilluara dhe është e aftë me duart. Unë besoj se kemi për të zhvilluar një duel të bukur, të gjithë do të argëtohen. Të dyja do të shpalosim më të mirë në kafaz për të fituar, por mendoj se kjo sfidë do të shkojë deri në fund”, u shpreh Cris “Cyborg” Justino, një nga ikonat e MMA-së

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *