Nuk garon më për Kosovë, por vendos për një shtet tjetër!
July 19, 2019
0 comments
Share

Nuk garon më për Kosovë, por vendos për një shtet tjetër!

Karateisti më i mirë në Kosovë, Orges Arifi, vendos që mos të garojë për Kosovë, por për një shtet tjetër dhe sipas tij, shumë shpejt do të bëj të ditur edhe emrin e shtetit!

“Nuk jam garues i Federatës së Karatesë të Kosovës. Ditëve në vijim do ta bëj të ditur se për cilin shtet do të garoj.
Pas 4 viteve të mrekullueshme më shumë suksese të arritura dhe shumë sfida, përfundon epoka ime si garues i Kosovës. Arsyet janë të shumta, për një vendim të tillë, të vështirë për mua, por do ta informoj ditëve në vazhdim opinionin për këtë vendim timin.

Ndihem krenar që si garues i deritanishëm i Kosovës që i kam mbrojtur ngjyrat e flamurit më shumë nder ku kam arritur të fitoj shumë medalje dhe tituj. Fitova medaljen e parë evropiane ne historinë e karatesë kosovare.

Gjithashtu isha fitues i Kupës Botërore për U21 dhe fitues i 3 medaljeve ballkanike për senior dhe kontribues i dy medaljeve evropiane në ekipore për regjione. Me rezultatet e arritura në vitin 2016 isha i pari në renditjen botërore në WKF për U 21, dhe tash e sa kohë jam në top 50 në renditjen botërore të seniorëve.

I falënderoj të gjithë ata që ishin afër meje në suksese dhe dështime, gëzime dhe hidhërime.

Falënderim për Klubin e Karatesë Ippon Prishtine dhe trajneren Shqipe Zogiani. Falënderoj gjithashtu të gjithë shokët e reprezentacionit me të cilët kemi kaluar shumë kohë të mrekullueshme së bashku (Herolind Nishevcin, Alvin Karaqi, Elhami Shabani, Blodin Pakashtica, Durim Haziri, Ylli Cenaj, Astrit Halimi dhe Tahir Ajvazi) e shumë të tjerë, mirëpo me këta kemi qene pothuajse gjithmonë së bashku në këto vitet e fundit.

Shfrytëzoj rastin ta falënderoj bordin e Komitetit Olimpik të Kosovës për përkrahje të pa rezervë por edhe që gjithmonë me dolën në mbrojtje duke çmuar kontributin tim dhe të arriturat e mija në karate.
Falënderoj për mirëkuptim z. Ismet Krasniqi”, shkruan Arifi.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *