Nuk do të ndodh ballafaqimi i dytë mes Aldos dhe McGregor
May 29, 2017
0 comments
Share

Nuk do të ndodh ballafaqimi i dytë mes Aldos dhe McGregor

Jose Aldo do të përballet me Max Holloway në eventin UFC 212 në Rio de Janeiro më 3 qershor.

Në prag të këtij dueli për titull kampioni në kategorinë deri 66kg, braziliani është pyetur edhe për një “rematch” të mundshëm me Connor McGregor.

Luftëtari brazilian ka thënë se organizata e UFC-së ka tentuar të bisedojë me luftëtarin irlandez, por ky i fundit nuk ka pranuar asnjë lloj diskutimi për të aranzhuar një tjetër duel mes tyre në “Oktagon”.

Aldo ka shtuar më tej se është i përqendruar në stërvitjet e tij për të mbrojtur titullin e kampionit kundër Holloway.

Ndryshe McGregor kishte mposhtur Aldon në UFC 194 për vetëm 0:13 sekonda.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *