Nora shkëlqeu, fitoi të artën në Turqi
April 7, 2017
0 comments
Share

Nora shkëlqeu, fitoi të artën në Turqi

Xhudistja e kombëtares së Kosovës, Nora Gjakova (57 kg) tregoi formë shumë të mirë, e cila në finale arriti të ngadhënjejë ndaj izraelites Timna Levy Nelson. Nora stoliset me medalje të artë në turneu Grand Prix në Antalya të Turqisë. Ajo për katër minuta e mundi rivalen dhe është medalje e dytë e artë brenda kësaj dite pas Distria Krasniqi.

Gjakova e kishte eliminuar për 4 minuta Kseniia Beldiagina nga Kyrkistani, pastaj për 4 minuta e 10 sekonda e mposhti Khulan Tseregbaatar nga Monola dhe në finale u ndeshe me izraeliten Timna Levy Nelson

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *