Nora Gjakova e jashtëzakonshme, në gjysmëfinalen e Evropianit
April 20, 2017
0 comments
Share

Nora Gjakova e jashtëzakonshme, në gjysmëfinalen e Evropianit

Nora gjatë një gare

(E plotësuar) – Nora Gjakova shkëlqeu dhe siguroi gjysmëfinalen. Ajo e  mposhti për 1 minutë e 59 sekonda britaniken Bekky Livesey. Ajo në gjysmëfinale takohet me francezen Priscilla Gneto.  Xhudistja Nora Gjakova u shqua në përballje me polaken Anna Borowska. Ajo bëri paraqitje fantastike dhe për 3 minuta e 50 sekonda ia tregoi vendin polakes, në rrethin e dytë të Kampionatit Evropian.

Nora është kualifikuar në çerekfinale dhe do të ndeshet me Bekky Livesey nga Britania e Madhe. Nora është në formë të mirë dhe synon gjysmëfinalen e madhe.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *