Një yll i ri po lind në Slloveni. Eviton Krasniqi kampion i këtij vendi
April 10, 2017
0 comments
Share

Një yll i ri po lind në Slloveni. Eviton Krasniqi kampion i këtij vendi

Gjatë fundjavës në Slloveni u zhvillua kampionati i këtij vendi, ku kampion u shpall një shqiptar edhe atë tek kategoria e juniorëve. Bëhet fjalë për Eviton Krasniqi me prejardhje nga Peja por i lindur në këtë vend.

Ai edhe pse ka vetëm 17 vjet po tregon kualitet që madje edhe ekspertët e këtij sporti po e llogarisin se ai do ketë një karrierë të shkëlqyer. Ekskluzivisht për portalin Arena Ring ai tha se synimi i tij është prestarja në Kampionatin evropian dhe botëror ku edhe pret sukses. “Ëndra imë është që një ditë të ngjitem në piedestalin më të lartë botëror, andaj nuk do të ndalem deri sa ta arrij qëllimin”, tha kampioni slloven.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *