Një shtëpi si të Mayweather do ta donin të gjithë…
October 24, 2018
0 comments
Share

Një shtëpi si të Mayweather do ta donin të gjithë…

Floyd Mayweather ka provuar edhe njëherë pse pseudonimi i tij është “Para”.

Legjenda e boksit na ka servirur në Instagram shtëpinë e tij të re. E cila ka një sipërfaqe gjigante dhe duhet të ketë kushtuar goxha…(mendohet 80 milionë euro).

Frymëzimi për të përdorur këtë stil arkitekturor në shtëpinë e re ka ardhur nga shtëpitë e kolonelëve spanjoll, të cilët përdornin shtëpi dykatëshe në formën e një drejtkëndëshi që në qendër kishte një kopsht me shatërvan.

Prona e re i shtohet portofolit të tij të gjerë me pasuri të paluajtshme. Kujtojmë vitin e kaluar ai bleu një shtëpi në Beverly Hills që kushtoi 18 milionë paund.

“Shtëpia ime e re, jam vërtet i bekuar,”-ka shkruar Mayweather në Instagram.

Kush nuk do ta donte një shtëpi të tillë, në fund të fundit…

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *