Një femër pretendon se mund ta mposhtë Mayweather në UFC
March 9, 2018
0 comments
Share

Një femër pretendon se mund ta mposhtë Mayweather në UFC

Por nuk është një femër çfarëdo, por më e mira e planetit. Është pikërisht kampionia e peshës pupël të UFC Cris Cyborgqë ka folur rreth spekulimeve të një kalimit të boksierit në sportin e MMA.

Duke folur për këtë çështje, kampionia e UFC thotë se mund ta mposhtë legjendën e boksit, duke përdorur aftësitë e saj në mundje.

“Do të mundohesha ta kapja dhe ta hidhja në tokë. Gjëja e parë që do të bëja është t’i kapja dy këmbët dhe ta rrëzoja.

“Në boks, do të ishte një çmenduri.

“Kur stërvitem me djem mësoj shumë gjëra pasi janë më të fortë. Dhe disa djem kanë shumë teknika të ndryshme që mund të më mësojnë për të përmirësuar lojën time.

“Nëse do të ndodhte, do të ishte shumë e bukur. Imagjinojeni në UFC.”

Më poshtë keni intervistën e plotë:

Një femër pretendon se mund ta mposhtë Mayweather në UFC

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *