Nishevci e Karaqi morën pikë Olimpike në Paris
January 28, 2019
0 comments
Share

Nishevci e Karaqi morën pikë Olimpike në Paris

Karateistët Herolind Nishevci dhe Alvin Karaqi kanë fituar pikë Olimpike në Premier Ligën, që po mbahet në Paris.

Nishevci në kategorinë +84 kilogramë shënoi dy fitore, ndërsa u mposht në luftën e tretë, ndërsa i pafat ishte edhe në barazh.

Karaqi shënoi një fitore dhe një humbje në kategorinë deri në 84 kilogramë.

Në garën e Parisit morën pjesë edhe Orges Arifi (-60 kg) dhe Fortesa Orana (+68 kg) të cilët u ndalën në luftën e parë. Arifi ishte i pafat në short pasi u përballë me kampionin e botës Matias Gomez Garcia.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *