Nga sa para do të fitojnë nga përplasja e shekullit Klitschko dhe Joshua?
April 29, 2017
0 comments
Share

Nga sa para do të fitojnë nga përplasja e shekullit Klitschko dhe Joshua?

Anthony Joshua dhe Wladimir Klitschko janë emrat më të përfolur ditëve të fundit në sport.

Një 26 vjeçar, që gjithsejtë ka 18 fitore në karrierën e tij, do të sfidojë para 90 mijë tifozëve boksierin ukrainas Wladimir Klitschko, që ka 21 vite karrierë, më shumë se sa kundërshtari fitore.

Pos krenarisë që pritet të marrë fituesi i meçit, i cili po cilësohet si meçi i shekullit, të dy boksierët do të fitojnë edhe shumë të mëdha parash.

Të dy boksierët nga ky meç, do të përfitojnë nga 15 milionë funte, ndërsa të ardhurat nga ky meç mund të rigjenerohen deri në 50 milionë funte, duke e bërë këtë luftën më të pasur në historinë e Britanisë së Madhe.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *