Ndue Lleshi shkatërron kundërshtarin e tij
May 14, 2018
0 comments
Share

Ndue Lleshi shkatërron kundërshtarin e tij

Djaloshi me prejardhje nga Mirdita e Shqipërisë, Ndue Lleshi, gjatë fundjavës në Birmingem të Anglisë edhe njëherë ka treguar kualitetin e tij në kafaz, duke e shkatërruar Ashley Turnon dhe duke e detyruar të njëjtin që para kohe të dorëzoj përballjen. Lufta mund të themi lirisht se nga fillimi ishte në anën e shqiptarit dhe nga fillimi ai me kthetrat e një “Tigri” dëshironte ta mbyllte përballjen sa më herret, por kundërshtari i rezistoi luftës deri në minutën e gjashtë kur Lleshi pas goditjeve të fuqishme erdhi deri tek triumfi.

Ndryshe, cekim se bëhet fjalë për një djalosh i cili është një talent i madh i sporteve luftarake. Ai njëherit karrierën e tij e kishte filluar me boks, edhe atë në Suedi, kurse me ardhjen e tij në Angli ai filloi me MMA. (ArenaRing)

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *