Ndeshja Joshua vs Pulev në Kroaci !?
May 22, 2020
0 comments
Share

Ndeshja Joshua vs Pulev në Kroaci !?

Sfida për titujt kampon bote ne peshën e rende mes britanikut Anthony Joshua dhe bullgarit, Kubrat Pulev mund te zhvillohet në amfiteatrin romak qe ndodhen ne Kroaci. Këtë opsion e ka hedhur në tavolinë stafi i boksierit ballkanas.

Kjo përballje duhej të zhvillohej në stadiumin e Totenhemit në Londër por është shtyrë për shkak të coronavirus. Në këtë duel, Joshua do të mbrojte titujt kampion botë në kategoritë, IBF, WBA dhe WBO.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *