Ndeshen dy repera ne ring, njeri është Bözeman nga Prizreni
May 19, 2022
0 comments
Share

Ndeshen dy repera ne ring, njeri është Bözeman nga Prizreni

Te shtunën ne Hamburg te Gjermanisë do te zhvillohet nje event i madh ku do te paraqiten edhe dy boksier shqiptar me prejardhje nga Kosova Edison Demaj e James Kraft. Ajo qe është speciale ne ketë mbrëmje është një moment interesant ku ndeshjen kryesore ne ring do ta kenë dy repera te njohur, ku njeri është shqiptar, Bözemann nga Prizreni vs. Sinan-G. Ndryshe, ky duel ka ngritur nje interesim mjaft te madhe tek fansat dhe pritet qe palestra Edel-Optics Arena ne Hamburg te jete e stërmbushur.

Nga ana tjeter, promotori Ismail Otto na njofton se pret fitore edhe nga shqiptaret ne ketë event. “Edison Demaj (The__Illyrian) dhe James Kraft jone dy shqiptaret tjerë te Kosovës qe marin pjese ne ketë Event. Për Edisonin është një meqë shume i veçan se mbas kësaj fitore ka mundësin me bosku për një titull te madh”, tha promotori i Universum Boxpromotion – Özen Otto për portalin per sporte luftarake “ArenaRing”. Ndryshe ky event do te përcjellët edhe nëpërmjet kanalit te youtubes – live stream „Universum Boxing“.

 

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *