Nakauti shkatërues i Usman ndaj Masvidal (Video)
April 27, 2021
0 comments
Share

Nakauti shkatërues i Usman ndaj Masvidal (Video)

Nokautimi i Kamaru Usman ndaj Jorge Masvidal në UFC 261 duket edhe më shkatërrues në xhirimin e ngadaltë.

Në orët e para të mëngjesit, UFC mirëpriti tifozët përsëri në arenë për herë të parë në më shumë se një vit, pasi Jacksonville, Florida ishte nikoqir i UFC 261.

Tifozët ishin të zëshëm, veçanërisht duke i thënë Jake Paul asaj që mendonin për të dhe ishin veçanërisht të nxehtë për ngjarjen kryesore, pasi luftëtari nga Florida, Masvidal sfidoi Usman për titullin e peshave të lehta për herë të dytë në nëntë muaj.

Ata megjithatë mbetën të zhgënjyer që njeriu i tyre nuk mund ta kryente punën me sukses dhe u ndalua për herë të parë që nga viti 2009.

Goditja përfundimtare në raundin e dytë dukej e shkëlqyeshme në kohë reale, pasi Masvidal u nokautua, por përsëritja e xhirimit të ngadaltë madje e bëri atë edhe më brutal.

 

Video me poshte

 

https://twitter.com/Chef_Kachi/status/1386175124529979392?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1386175124529979392%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fnokauti-usman-ndaj-masvidal-ne-xhirim-te-ngadalesuar-eshte-edhe-brutal-se-momenti-real%2F 

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *