Naim Muja takim frytdhënës me përfaqësuesit amerikan   
November 16, 2018
0 comments
Share

Naim Muja takim frytdhënës me përfaqësuesit amerikan   

Presidenti i Federatës se Mundjes  se Kosovës , Naim Muja dhe sekretari gjeneral  i FMK-s, Genc Fazlija  sot janë takuar  me Kim Heidemann  dhe Tyler Tomprins  të Organizatës “Alliance Global Solutions” nga Lowa e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Tema bisedimi ishin organizimi i kampit të përbashkët përgatitor në Prishtinë në muajin qershor 2019 në mes të Federatës së Mundjes dhe AAU-Wrestling Lowa. Gjithashtu AAU-Wrestling Loëa do të marrë pjesë në turneun “Mentaz Allajbegu” që do të mbahet pas përfundimit të Kampit. Federata e  Mundjes së Kosovës ka ndërtuar  raporte të mira me AAU-Wrestling nga Lowa, pasi në muajin gusht të këtij viti FMK ka marrë pjesë në Lojërat Olimpike për te rinj në këtë vend.

AAU-Wrestling nga Lowa do e ndihmoj FMK-n me dy tapete të mundjes dhe në organizimin e seminareve për trajner të mundjes.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *