MustiGYM, klubi i kampionëve bën regjistrime të reja   
August 25, 2017
0 comments
Share

MustiGYM, klubi i kampionëve bën regjistrime të reja   

Ish kampioni i katërfishtë në  Thai Boxing, Mustaf Kicaj, pas pushimit veror dhe evenimentit që e zhvilloi në Prishtinë në muajin korrik, nga fundjava është kthyer në Zvicër ku edhe ka vazhduar me punën e tij në shkollën e tij profesionale – MustiGym.

Ai na ka njoftuar se i ka munguar palestra dhe nxënësit që i stërvit, andaj edhe fton të gjithë ata që dëshirojnë që të merren me këtë sport ti paraqiten atij, kurse ai i garanton suksese nëse të njëjtit punojnë me një përkushtim të madh. Cekim se nga shkolla MustiGYM deri më tani kanë dal shumë luftëtar që sot janë kampion bote, kurse të njëjtit i ka trajtur vet Mustaf Kicaj. Shkolla e tij, gjendet në Winterthur dhe punohet nga dita e martë e deri të shtunën duke filluar nga ora 18:00 deri në ora 21:00 në dy nderime.

Punohet me kategori të ndryshme, duke filluar nga fëmijët e deri tek profesionalët, ose mosha madhore.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *