Muhamet Deskaj pret medalje nga kampionati botëror
October 19, 2017
0 comments
Share

Muhamet Deskaj pret medalje nga kampionati botëror

Muhamet Deskaj me prejardhje nga Klina por që jeton dhe ushtron në Split të Kroacisë po përgatitet maksimalisht për kampionatin botëror që zhvillohet muajin e ardhshëm në Budapest.

Ky luftëtar 20 vjeqar do ti mbroj ngjyrat e Kroacisë kurse shprehet optmist so beson shumë në vetvetetn andaj edhe pret medalje. “Jam shumë i përgatitur dhe të njejtat i kam zhvilluar në Kroaci me trajnerët e mi. Ndihem mirë dhe besoj se nga Budapesti do të kthehem me medalje”, deklaroi Deskaj për portalin për sporte luftarake “ArenaRing”.

Ndryshe, duhet të cekim se ky djalosh ka karrierë të suksesshme sepse gjashtë herë është bërë kampion i Kroacisë, I dyti ishte në kampionatin evropian për senior kurse ka titull kampion botë në versionin Savate – K1. Ai ushtron në Pit Bull Gym në Split.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *