Muhamet Deskaj kthehet me titullin e kupës evropiane
February 12, 2020
0 comments
Share

Muhamet Deskaj kthehet me titullin e kupës evropiane

Kampioni i Evropës në WAKO, Muhamet Deskaj, pas 8 muajve larg nga ringu i është kthyer sportit aktiv edhe atë me sukses të plotë duke triumfuar në WAKO Europian Kup që u zhvillua në fundjavë në Karlovac të Kroacisë. Ai deri tek titulli ka arrit duke fituar dy ndeshje, ndër ta Stanislav Renita pjesëtar i gloru, kampion i FEA edhe KOK organizimit.

“Arrita dy fitore ndaj përfaqësuesve nga Italia dhe Moldavia. Pas 8 muajve jam kthyer në formë të plotë dhe jam shumë i gëzuar me suksesin e arritur. Tani pushim nuk ka sepse me 7 mars do e kem kampionatin e Kroacisësi dhe me 20 mars do ndeshem në një event profesional në Stamboll. Falinderoi  familjen time  e cila gjithnjë më mbështet dhe shokët e miqtë që gjithnjë vijnë afër meje”, thotë Deskaj për portalin për sporte luftarake “ArenaRing”.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *