Muhamet Deskaj kërkon titullin Kroat
May 31, 2019
0 comments
Share

Muhamet Deskaj kërkon titullin Kroat

Të shtunën në Omish afër Splitit do të organizohet kampionati i Kroacisë për senior në full kontakt ku do paraqitet edhe shqiptari i suksesshëm, Muhamet Deskaj.

“Ky do të jetë meci im i parë pas lëndimit që pata në muajin mars kur e theva gishtin e kamës. Mirëpo për këtë aktivitet të rëndësishëm jam përgatit mirë dhe pres medalje. Nëse arrij të triumfoj kualifikohem për në kampionatin botëror që sivjet mbahet në Antalia të Turqisëm, ku normal edhe atje pres sukses”, tha Deskaj për portalin për sporte luftarake “ArenaRing”.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *