Muhamed Vejseli triumfon në Kërçovë
July 18, 2017
0 comments
Share

Muhamed Vejseli triumfon në Kërçovë

Në vazhdën e turneeve të mundjes tradicionale në Maqedoni, Muhamed Vjeseli nga KM Studeniçani u shpall fitues në turneun organzuar nga klubi i mundjes Uskana nga Kërçova.Manifestimi i mundjes tradicionale u mbajt në fshatin Shitovë të Kërçovës.
Ndryshe, mundja tradicionale nëpër vendbanimet shqiptare në Maqedoni ka filluar të rikthehet dhe të mbështetet nga ana e qytetarëve.

Një organizim i tillë manifestimi ndërkombëtar “Tradita vazhdon”, pritet të mbahet edhe ne Studeniçan të Shkupit.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *