Motrat binjake Idrizi u takuan në finale, ja cila fitoi
November 13, 2018
0 comments
Share

Motrat binjake Idrizi u takuan në finale, ja cila fitoi

Diellza fitoi duelin e motrave binjake Idrizi në turneun ndërkombëtar të karatesë “Cvetan Dimov”, i cili të dielën u mbajtë në Shkup.

Ato janë përballur në disiplinën Kumite, të të lindurve në vitin 2005, -40 kg.

Diellza doli të jetë më e suksesshme se Yllza Idrizi, në duelin final të dy karateistëve nga Karate klub Shkupi. Diellza fitoi medaljen e artë, kurse Yllza të argjendtën.

Duhet theksuar se Diellza dhe Yllza janë motrat e kampionit Abdurahim Idrizi.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *