Morrina pas 1 muaji mbron titullin WKU
June 2, 2017
0 comments
Share

Morrina pas 1 muaji mbron titullin WKU

Kikboksieri me prejardhje nga Malisheva, Dardan Morina më 1 korrik do të mbroj titullin në versionin WKU, kurse kundërshtar i tij do jetë Matteo Calzetta i cili poashtu mban titullin në WKU por në 76kg.

Dardani thotë se ndihet maksimalisht i përgatitur për këtë ndeshje dhe mendon se do ta mposht kundërshtarin.  Dardani deri tani ka 16 rrypa te fituar në versione të ndryshme si :ISKA, WKA, WKU, WPMF, IMC, etj. Ky dueli do të zhvillohet në Munich. (A.R.)

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *