Morina: Do bej çmos për të fituar medalje në Umag
June 23, 2017
0 comments
Share

Morina: Do bej çmos për të fituar medalje në Umag

Ish kampionia e Ballkanit, Sajra Morina, po përgatitet intensivisht për turneun e fuqishëm që do të zhvillohet fundjavën e ardhshme në Umag të Kroacisë.

Ajo për “ArenaRing” thotë se po stërvitë dy herë në ditë me të vetmin qëllim që të arrij në piedestalin më të lartë.

“Kjo garë është shumë e fuqishme pasi aty marrin pjesë garues nga i gjithë globi, andaj për mua kjo është një eveniment shumë i madh ku medalja është shumë me vlerë sidomos në moshën ku jam unë. Prandaj stërvitjet tani i kam me një temp të fuqishëm dhe ato i zhvilloj së bashku me trajnerin tim, Muarem Imeri, dhe sparing kam shokët e klubit. Besoj se nga Umag do të kthehem me medalje”, deklaroi Sajra Morina.

Ndryshe, nga KK Forca në këtë garë do garoj edhe Marko Bunteski, por ai në kata.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *