MMA: Vetëm tetë sekonda dhe ‘Hulku egjiptian’ përfundon në dysheme
November 25, 2019
0 comments
Share

MMA: Vetëm tetë sekonda dhe ‘Hulku egjiptian’ përfundon në dysheme

Mahmoud Hassan i njohur ndryshe si ‘Hulku egjiptian ka përfunduar në dysheme vetëm pas tetë sekondash.

Egjiptiani ishte duke u përballur kundër Chi Lewis-Parryt, por vetëm një goditje i mjaftoi që të përfundonte meçi.

Anglezi nuk e fali ‘Hulkun egjiptian’ dhe filloi ta grushtonte edhe në dysheme, derisa gjyqtari e ndërpreu meçin në MMA.

Lewis-Parry u shpall kampion në kategorinë UAE Warriors Championship nga kjo fitore komode.

UAE Warriors Championship është garë e arteve marciale të përziera që zhvillohet në Abu Dhabi,

nën umbrellën e MMA.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *