Mitat Isteri kundër fituesit të Max Muay Thai
June 21, 2018
0 comments
Share

Mitat Isteri kundër fituesit të Max Muay Thai

Kampioni i botës në thaiboks, Mitat Isteri më 30 qershor do të futet sërish në ring edhe atë në Napoli kundër një luftëtari të njohur si Davide Petrollini. Isteri thotë se ndihet mirë dhe se është i përgatitur edhe për këtë duel.

“Davide është një kundërshtar italian ku do ndeshemi ne stilin MUAY THAI  full super 3×3. Dua të ceki se ky është fitusi ri  i Max Muay thai  që zhvillohet në Thailand, pra është një kundërshtar i mirë por kjo për mua sështë aspak me rëndësi sepse do futem në ring për te fituar”, thotë Istëri për agjencinë për sporte luftarake “ArenaRing”.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *