Menaxheri Luan Dreshaj i kënaqur me ndërtimin e karrierës se Fatonit
December 17, 2017
0 comments
Share

Menaxheri Luan Dreshaj i kënaqur me ndërtimin e karrierës se Fatonit

Faton “EL VULCANO” Vukshinaj (4-0-0) e kishte kurorëzuar vitin debutues te ti, me fitoren e 5-te dhe KnockOut-in Nr. 4! KnockOut ne raundin e 8 dhe te fundit, ndaj nje kundershtari shume te forte nga Ukraina, nga vendi ku aktualisht po dalin boksieret me te mire ne bote. Mykola Vovk (12-2-0) quhej kunershtari i Vukshinaj, ata dylufutan ne nje ambient luksurioz (Grand Casino) te qytetit zviceran Basel. Salla ishte e stermbushur me tifoz te zjarrte te boksit dhe te gjithe u shperblyen me nje duel madheshtor i cili zgjati gati plotesisht 8 raunde dhe ishte nje duel i tempos shume te larte qe nga gongu i pare, deri tek perfundimi i duelit nga gjyqtari i ringut, i cili pas nje serije te goditjeve te renda nga Vukshinaj ne raundin e 8, e nxori nga loja kundershtarin Vovk.

“Cilesine e kundershtareve te Fatonit e kemi ngritur graduaisht nga dueli debutues deri tani tek dueli e peste dhe jam shume i lumtur me zhvillimin e Fatonit, i cili te gjita keto duele i mjeshtroj shume mire. Kundershtari  ishte pa medyshje me i mire deri tani per Fatonin, por edhe kete provim Fatoni e kaloj me sukses” keshtu menaxheri i Vukshinaj, Luan Dreshaj. 5 fitore ne 5 duele, 4 nga ato me KnockOut, ky eshte rezultati i ri i Vukshinaj, i cili tani renditet ne TOP100 te botes.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *