Meisha Tate e zhgënjyer me Jon Jones
March 2, 2018
0 comments
Share

Meisha Tate e zhgënjyer me Jon Jones

Miesha Tate ka thënë të martën se nuk i interesonte më Jon Jones dhe saga e tij e pafundme me dopingun pasi Komisioni Atletik i Shtetit të Kaifornisë i ka hequr licencën për të luftuar. Tani Jones ka kthyer përgjigje.

Ish-kampioni i UFC në peshën light-heavyweight ka kthyer përgjigje në Twitter, duke iu referuar tërheqjes së saj nga sporti, duke u shprehur se nuk largohet kur sitata është e vështirë.”

“Unë nuk largohem kur gjërat vështirësohen për mua, unë bëhem më i fortë,” shkruan Jones. “Vetëm prit, madje do të motivohesh.”

CSAC ka gjobitur Jones me 205,000$ dhe i hoqi licencën e MMA të martën pas dëgjimit të zhvilluar në Anaheim të Kalifornisë. Jones doli pozitiv me asteroidin Turinabol gjatë testit në prag të UFC 214 korrikun e kaluar.

Gjithsesi, akoma nuk është vendosur periudha e pezullimit që do të kryejë Jones.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *