McGregor takohet me kryetarin e UFC-së për ta diskutuar kthimin e tij
May 9, 2019
0 comments
Share

McGregor takohet me kryetarin e UFC-së për ta diskutuar kthimin e tij

Kryetari i UFC-së, Dana White, ka bërë të ditur se do të ulet për të biseduar me Conor McGregorin për kthimin e tij të shumëpritur në artet e përziera marciale.

Ish-kampioni nuk është përballur me asnjë kundërshtar brenda kafazit tetëkëndësh që nga disfata e tij zhgënjyese kundër Khabib Nurmagomedovit, në UFC 229.

Pasi u dorëzua në rundin e katër të meçit me Nurmagomedovin, NSAC-ja e dënoi McGregorin me gjashtë muaj pezullim për shkak të përleshjes që ndodhi pas meçit, Por, tani dënimi ka marrë fund për irlandezin dhe ai mund të kthehet në ring.

Për ta organizuar kthimin në artet e përziera marciale, McGregorit po i ndihmon vetë kryetari i UFC-së, Dana White. Këta të dy do të takohen javën e ardhshme për t’i diskutuar të gjitha mundësitë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *