McGregor: Sfida ime ndaj Mayweather çel “binjakëzimin” mes dy sporteve
August 25, 2017
0 comments
Share

McGregor: Sfida ime ndaj Mayweather çel “binjakëzimin” mes dy sporteve

Irlandezi i arteve marciale mikse Conor McGregor beson se sfida e së shtunës mes tij dhe boksierit Floyd Mayweather do të jetë e para e një serie të gjatë përballjesh mes dy sporteve: MMA-së dhe boksit. McGregor do të bëjë debutimin e tij në sportin e boksit, teksa më 26 gusht do të duelojë ndaj Mayweather në “T-Mobile Arena” të Las Vegasit, në një sfidë që parashikohet epike, mes dy kampionësh në sportet përkatëse. Por McGregor ka deklaruar sot se kjo sfidë do të pasohet shpejt nga të tjera përballje, ndërkohë që janë të shumtë sportistët që kanë deklaruar se janë gati ta ndërmarrin këtë nismë.

Conor McGregor ne ring, teksa pergatitet per debutimin ne boks

Le ta vazhdojmë këtë që nisëm. Kjo sfidë ka krijuar shumë interes mbarë botës dhe janë të shumtë ata që janë interesuar të vazhdojnë këtë rrugë. Unë jam i lumtur që jam pjesë e kësaj sfide dhe e këtij debutimi. Të gjithë po e përjetojnë në maksimum këtë sfidë dhe kjo është një gjë e mirë. Ka opinione të ndryshme në lidhje me këtë nismë timen, që hyj në këtë sport, por unë e dua këtë sport. Ndaj jam i bindur se shumë të tjerë do të ndjekin rrugën time”, deklaroi sot Conor McGregor, teksa përgatitet për duelin e së shtunës. Nga ky duel, dy sportistët pritet të përfitojnë 100 milionë dollarë, në atë që konsiderohet si sfida më e amdhe e sporteve luftarake.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *