McGregor sërish akuza ndaj Khabib, më pas fshin komentin
May 8, 2019
0 comments
Share

McGregor sërish akuza ndaj Khabib, më pas fshin komentin

Nuk kanë të sosur polemikat mes Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov. Pas një periudhe të qetë, ka qenë sërish irlandezi ai ka thumbuar kampionin rus të arteve marciale mikse.

Skuadra e Nurmagomedov në “Twitter”, MMA Team Dagestan, ka postuar foton zyrtare të eventit UFC-241, që zhvillohet më 7 shtator në Abu Dhabi. Aty përmenden edhe emrat e 6 sportistëve rusë të këtij ekipi që mund të duelojnë në këtë event. Përfshi edhe Khabib Nurmagomedov, që do të mbrojë titullin e peshës së lehtë.

McGregor nuk ka qëndruar i heshtur, por ka komentuar këtë postim: “Ekipi i Meldionium (substancë dopingu). 3 prej atyre që janë shkruar në atë listë janë kapur me substance të ndaluara në të shkuarën: Islam Makhachev, Zubaira Tukhugov dhe Mairbek Taisumov. Të gjithë janë një ekip minjsh që vijnë erë e keqe”, ka shkruar irlandezi.

Më pas, Conor McGregor e ka fshirë komentin. Irlandezi pritet të takohet këtë javë me Dana White për të biseduar për rikthimin e tij në kafaz, që mund të ndodhë këtë verë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *