McGregor njofton se do të përballet me Pacquiaon
September 28, 2020
0 comments
Share

McGregor njofton se do të përballet me Pacquiaon

Conor McGregor ka lëshuar një njoftim bombë, duke bërë të ditur se do të rikthehet nga pensionimi për t’u përballur me Manny Paccquiao.

Irlandezi kishte debutuar në boks në përballjen me Floyd Mayweather në Las Vegas në vitin 2017, derisa kishte pësuar disfatë. The Notorios njoftoi në llogarinë e tij në Twitter se do të përballet me filipinasin në Lindjen e Mesme. “Do të përballem me Manny Pacquiaon në Lindjen e Mesme”, ka shkruar mes të tjerash McGregor.

Presidenti i UFC, Dana Wihte ka konfirmuar një gjë të tillë se do të zhvillohet ky duel dhe se kjo gjë ishte konfirmuar që nga muaji shkurt. Dyshja kanë një miqësi të mirë dhe duket se ky meç do të jetë më shumë për të ardhurat e tyre se sa për aspektin sportiv.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *