McGregor nesër para gjykatës, avokatët garantojnë “asgjë serioze”
June 13, 2018
0 comments
Share

McGregor nesër para gjykatës, avokatët garantojnë “asgjë serioze”

Conor McGregor ka mbërritur sot në Nju Jork, ku nesër do të dalë para gjykatës, pas akuzave që iu ngritën dy muaj më parë, pas sulmit me mjete të forta që i bëri autobusit ku ishin sportistët e MMA-së, para eventit të UFC-223. Por, sipas mediave amerikane, nuk pritet që “Notorius” të akuzohet apo dënohet rëndë nga gjykata, duke evituar që sportisti kampion i arteve marciale mikse të qëndrojë në burg.

Do të jetë një seancë normale gjyqësore dhe nuk do tën ketë akuza apo dënim serioz karshi tij. akuza apo dënimi më i madh që mund të marrë është dëmtim i pronës . ai nuk ka patur më parë akuza kriminale, ndaj kjo do ta ndihmojë në gjykimin e çështjes”, u shrpehën avokatët e sportistit irlandez, që pritet të rikthehet edhe në kafaz në gjysmën e dytë të këtij viti, për të rimarë titullin kampion bote.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *