McGregor konfirmon rikthimin dhe trilogjinë ndaj Dustin Poirier
April 5, 2021
0 comments
Share

McGregor konfirmon rikthimin dhe trilogjinë ndaj Dustin Poirier

Conor McGregor ka thënë se është arritur marrëveshja për trilogjinë me Dustin Poirier dhe ka postuar një mesazh sfidues për tifozët e tij përpara kthimit të tij në UFC.

Luftëtari irlandez do të rikthehet përsëri në oktogon për një ndeshje të madhe ndaj Poirierit.

Sipas reporterit të ESPN Ariel Helwani, Poirier nënshkroi zyrtarisht kontratën e tij për të luftuar me McGregor për herë të tretë natën e kaluar.

Edhe McGregor ka ndjekur shembullin – duke konfirmuar se lufta është një punë e mbaruar dhe meçi do të zhvillohet më 10 korrik.

“Lufta është e rezervuar! Më 10 korrik ju do të shihni se për çfarë bëhet fjalë Mac”, ka shkruar McGregor në Twitter.

Është pohuar gjithashtu se ngjarja e madhe në UFC pritet të jetë e hapur për shikuesit.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *